Prelegenci

PRELEGENCI

To dzięki prelegentom oraz innym wolontariuszom, którzy pomagają w przygotowaniu potraw i sali pod spotkania klubu, udaje się stworzyć atmosferę przygody i poznać piękno świata.

Klub działa nieprzerwanie, co miesiąc organizując spotkania prezentujące różne kraje oraz ich dorobek kulturalny.

Podczas każdego spotkania uczestnicy mogą obejrzeć bardzo wiele zdjęć wykonanych przez naszych prelegentów, posłuchać niezwykłych historii związanych z ich podróżami oraz spróbować tamtejszej kuchni.

Na końcu każdego spotkania można wygrać gadżety, które pochodzą z prezentowanego kraju. Zwykle są to monety z danego kraju, zdarzają się też zdjęcia, biżuteria, figurki. By wygrać należy uczestniczyć w quizie czyli odpowiedzieć na pytania z zakresu geografii, historii, języków obcych. Wszystkie odpowiedzi są znane uczestnikom klubu gdyż były przekazywane w trakcie prelekcji. Osoba, która najszybciej podniesie rękę ma szansę odpowiedzieć. Jeżeli odpowiedź jest prawidłowa otrzymuje nagrodę.

PRELEGENCI – LUDZIE NIEZWYKLI:

Boguś – taternik który kocha góry i ma duży dystans do życia.

Jarosław Gajek – pasjonat nurkowania i wielbiciel egzotycznych mórz tropikalnych, specjalista od zakupu tanich biletów lotniczych na koniec świata.

Marcin Gajek– pasjonat czeskiej literatury i filmu, wielbiciel win, podróżnik po Europie Zachodniej

Seweryn Gałysz – uzależniony od podróży i spędzający każdą wolną chwilę na planowaniu wyjazdów lub wyjazdach.

Urszula Gałysz – podróżniczka po USA zwiedziła 49 stanów, była na 5 kontynentach

Iwo Gurdek – pomimo młodego wieku wytrawny podróżnik który jest także najmłodszym prelegentem KKP

Weronika Lasek– pilot wycieczek, ciągle w podróży.

Anna Ładuniuk – dziennikarka ze Śląska która także uzależniło się od podróżowania

Bożena Kotlarczyk – pasjonatka Etiopii i III Świata w szczególności, zawsze uśmiechnięta i pozytywna

Stanisław Kolarczyk – podróżnik po wielu miejscach o których wielu się nawet nie śniło, dowcipny, jeden z głównych prelegentów KKP oraz stały uczestnik spotkań.

Borys Niemczewski – zakochany w Ameryce Łacińskiej.

Jarek Nowak – przewodnik renomowanego biura podróży o specjalizacji Indochiny i Papua. Jedna z najbardziej barwnych postaci jaka wystąpiła w klubie.

Zygmunt Nowak – świetny fotografik który z każdego wyjazdu przywozi zdjęcia arcydzieła.

Kasia Rogowiec – paraolimpijka i zdobywczyni Kilimandżaro, osoba wielce serdeczna.

Anna Skowron – debiutantka w podróżach ale już widziała masę niezwykłych miejsc.

Kazimierz Skowron –Pasjonat podróży, geograf i anglista

Jan Sopocki – misjonarz z Brazylii który po 20 latach pobytu w dżungli nad Amazonką traktuje Brazylię jak swój dom.

Ewa Szcześniak – himalaistka która ciągle jeździ w największe góry świata, pokazuje zdjęcia z miejsc w które zwykli ludzie nie dali by rady wejść.

Marysia Wisłocka – pasjonatka Nowej Zelandii którą przejechała sama, właścicielka francuskiego pieska który przyjmuje komendy tylko po francusku.

Magdalena Zawodny – specjalistka do spraw Indii w których mieszkała przez długi czas.

Anna Najbor – polonistka, prelegentka na spotkaniu o Izraelu

Magda Pawlak – kocha góry, wielokrotnie krąży6ła w Himalajach i Tybecie. Ostatnio szykowała się do wyjazdu do Patagonii by zdobywać lodowce i szczyty Ameryki Południowej.

Borys Niemczewski – uzależniony od przemieszczania się. Ma jedną zasadę w podróżach: „Im dalej tym lepiej”. Podróżował po Azji, Ameryce Łacińskiej. Jego ulubionym miejscem są malutkie wysepki Karaibów – biały piasek z wymiarami dwa na dwa z jedną palmą a dookoła turkusowa woda.

Edward Rys – Krakus który zaprzyjaźnił się w okresie świąt z mieszkańcami Maroka.

Weronika Lasek – mieszkanka Wadowic. Podróżuje zawodowo jak i dla przyjemności. Oczarowała klubowiczów prezentacją o Syrii.

Agnieszka Matusiak i Ryszard Antonik – team globtroterów którzy dostają się do miejsc gdzie o turystyce nikt nie słyszał. Dzikie góry Pamiru, granica z Afganistanem nie jest straszna gdy ma się dobry śpiwór i trochę doświadczenia życiowego.

Wojtek Zaborowski i Agnieszka Kołacz – sąsiedzi z pod Andrychowa którzy nie tylko muzykują i tańczą ale także podróżują. W ich podróżach dotarliśmy do Albanii.

Marek Małysa – nauczyciel z Andrychowa. Wielki pasjonat Włoch i środkowej Europy. Połaczył historię z podróżami, zachwycając uczestników prezentacją o Rzymie..

Dorota Wróbel – prelegentka o Malcie, pasjonatka nordic-walkingu.

Andrasz Kalomista – rodowity Węgier który nauczył się polskiego i polubił nasz kraj. Dla potrzeb klubu przestudiował całą historię swojego kraju by opowiedzieć nam o wspólnych wątkach narodów węgierskiego jak i polskiego.

Zbyszek Gałęza – student geografii, przejechał na rowerze Sudan w czasie wojny domowej. Zwiedził także Bliski Wschód. Zbyszka poznałem na oddziale chorób tropikalnych w Krakowie gdy wspólnie byliśmy diagnozowani na dziwne choroby.

Arkadiusz Milcarz – człowiek który podróżował autostopem po Afryce, siedział w więzieniu w Czadzie, przedzierał się przez dżungle Ekwadoru i bratał się z Indianami.

Daniel Małajowicz – Jachtostopowicz który przedostał się na Karaiby i tam otworzył piekarnię. Człowiek o wielkiej fantazji i zmyśle survivalu

Marcin Obałek – pasjonat polskiej motoryzacji, traktorem URSUS przejechał Amerykę Południową a maluchem środek Australii. Obecnie zmierza retro URSUSEM do Etiopii.

Ewa Nikolin – osoba o wielkim sercu która jako wolontariuszka pielęgniarka w każdej wolnej pomaga chorym w Afryce. Samotnie podróżuje bo najbiedniejszym kontynencie od dekad. Pasjonatko pustyń.

Leszek Cichy – człowiek legenda, pierwszy zimowy zdobywca Mount Everestu, człowiek który kocha i rozumie góry jak nikt inny.

Natalia Mołdawska – lekarka która pomaga w egzotycznych krajach chorym pacjentom a w czasie wolnym wyrusza w te miejsca gdzie jeszcze nie leczyła tubylców. .

Tomasz Nowak – podróżnik który wraz z rodziną  zasymilował się w KKP. Opowiadał o Afryce i perypetiach spania w buszu pośród dzikich zwierząt.

Alan Mazur – kolekcjoner meteorytów po które zwykle wyrusza na pustynie gdzie je najłatwiej znaleźć. Wielki pasjonat wina który zajmuje się zakładaniem winnic.

Bartłomiej Kiraga – podróżnik co autostopem przejechał całą Afrykę Zachodnią pomimo malarii i zatruć żołądkowych. Zachwyca wyszukanym słownictwem jak i niezwykłymi perypetiami.