Monthly Archives: December 2019

KKP Transylwania

Coat of arms of Transylvania

10.01.2020 Transylwania  godz. 19:00

Transylwania i Marmarosz – najpiękniejsze miejsca Rumunii (Trasa: 3300 km)

Będzie to opowieść o rodzinnej wyprawie (Krystyny Rakoczy) po przygodę (bez rezerwacji i z namiotem w bagażniku) po pięknych miejscach Marmaroszu, Wołoszczyzny, Kriszany i Transylwaniii, która była głównym celem podróży.

Będzie zatem o Drakuli, o chłopskich zamkach i kościołach warownych, uroczych miasteczkach, wulkanach błotnych, wąwozie Turda i pięknie Karpat oraz gór Fogarskich. Będzie też o przygodach, tradycjach i zmieniającej się Rumunii.

Czy uda nam się obalić mit mrocznej, ociekającej krwią i pełnej wampirów Transylwanii i przekonać Was do odwiedzenia tego niezwykłego zakątka Europy?

Przyjdźcie i przekonajcie się sami. Zapraszamy 10.01.20 godz. 19:00. 

Do jedzenia przygotujemy Balmosz danie wegetariańskie z Transylwanii.

KKP Kazachstan

13.12.2019 Kazachstan  godz. 19:00

Zapraszamy klubowiczów na prelekcję o Kazachstanie (13.12.19 godz. 19:00). Prelegentami będą Katarzyna i Krzysztof Konior. Kazachstan to jeden z krajów przez który para przejechała autostopem (20000 km) do Tajlandii. Początek ich trasy to Kęty a przejazd przez Europę i Azję zajął 4.5 miesiąca. Autostop wymaga czasu, szczęścia, odporności na warunki atmosferyczne, z drugiej strony nowe i inne doświadczenia z podróży wraz z poznanymi ludźmi to cudowne doświadczenie. W Kazachstanie je się dużo mięsa baraniego, wielbłądziego i końskiego. Z tych właśnie powodów danie które przygotujemy będzie zupą wegetariańską raczej z Tajlandii niż stepów centralnej Azji. Zapraszam na zupę groszkową z green curry. To wygrania w ramach mini quizu będą monety z Azji środkowej.