Wszystko co dobre kiedyś się kończy

Po prawie 15 latach razem spotkania Klubu Kulinarnego Podróżnika zostają zawieszona. Niestety pandemia COVID-19 zachwiała regularnością spotkań.

Jednocześnie chcemy zaprosić do śledzenia stony https://wieprz.naszgok.pl/, na której co pewien czas będą się pojawiać spotkania podróżnicze. Spotkania te będą mniej regularne niż comiesięczne spotkania KKP ale napewno równie ciekawe.

Bardzo serdecznie chcemy podziękować wszystkim osobą, które przez te 15 lat współtworzyły klub. Dziękujemy prelegentom, sponsorom, osobą pomagającym w organizacji spotkań oraz wam drodzy klubowicze. To wasza obecność motywowała nas do organizowania kolejnych spotkań.

Organizatorzy

KKP Szwecja

Flag of Sweden - Wikipedia

KKP SZWECJA 23.10.20 godz. 19:00

Podróże to przygoda sama w sobie ale są ludzie którzy potrafią połączyć te hobby z innymi pasjami. W gminie Wieprz jest sportowiec który jeździ po całej Polsce a także po Europie na zawody triatlonowe. Ta forma aktywności wymaga olbrzymiej siły, wytrzymałości i opanowania do perfekcji 3 dyscyplin sportowych. Pan Mariusz Szczotka jest sportowcem który odnosi duże sukcesy i o nich opowie 23 października o godzinie 19:00 w klubie. By uzmysłowić klubowiczom skalę trudności przedstawiamy szczegóły zawodów Ironman.

Stalowy facet – po polsku a po angielsku – Ironman to zawody triatlonowe (3 dyscypliny sportowe) organizowane przez World Triathlon Corporation. Wyścigi organizowane są na dystansach: 3,86 km pływanie, 180,2 km  jazda na rowerze i 42,195 km maraton.

Pan Mariusz opowie o treningach, zawodach i chwale sportowców pod kątem zawodów Szwedzkim mieście Kalmar. Jako poczęstunek przygotujemy porcje power barów i żeli energetycznych – jedzenia dla ekstremalnych sportowców. Pomimo tego że prelekcja dotyczy Szwecji nie będziemy serwowali sfermentowanych śledzi których zapach zapewne by powalił każdego:)

Z powodu epidemii COVID-19 ilość miejsc będzie ograniczona a o wejściu decyduje wcześniejsza rezerwacja lub kolejność wejścia na pół godziny przed prelekcją. Zapraszamy szczególnie młodzież by zobaczyła jaką przygodą i zabawą jest aktywne uprawianie sportu.

KKP Kreta

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/43/Flag_of_Cretan_State.svg/500px-Flag_of_Cretan_State.svg.png

KKP KRETA 11.09. godzina 19:00
Zapraszamy klubowiczów na spotkanie poświęcone Krecie dnia 11 września o godzinie 19:00. To tej pory ta wyspa była dość odległa i całkiem droga dla niskobudżetowych turystów ale dzięki epidemii jest łatwo dostępna jak nigdy dotąd. Tanie loty za niecałe 200 zł, niezwykłe noclegi i wspaniałe jedzenie. Wyjazd tygodniowy z wynajęciem auta to przygoda za kilkaset złotych. Zobaczymy największe atrakcje Krety czyli; białe i różowe plaże z turkusową i lazurową wodą, zabytki kultury minojskiej i mykeńskiej w tym pałac w Knossos oraz muzeum archeologiczne gdzie pośród zbiorów są i świnki! Klasztory prawosławne, gaje oliwne, twierdze i porty Wenecji a nawet muzeum zardzewiałego sprzętu wojskowego. Jako poczęstunek zaserwujemy chałwę.

KKP OREGON

KKP OREGON 7.08.2020 godz. 19:00

ZAPRASZAMY NA PRELEKCJĘ O Oregonie 7.08.20 godz. 19;00 stanie Stanów Zjednoczonych Ameryki pomiędzy stanem Waszyngton ( nie mylić z miastem i stolicą) oraz Kalifornią. Będzie to  Prelekcja jak z filmu drogi. Zróżnicowane widoki, niezwykli ludzie, spanie u dobrych ludzi z couchsurfing i na dziko przy cmentarzu hipisów, w puszczy gdzie w nocy pijani tubylcy zrobili sobie strzelnicę a kule latały po lesie. W czasie tej epickiej podróży samochód został nawet okradziony. Kulinarnie postaramy się kupić re eses – pyszne czekoladki z masłem orzechowym, made In USA oczywiście :)

ZE WZGLĘDU NA EPIDEMIĘ CONVID 19 ILOŚC MIEJSC OGRANICZONA. OSOBY POWYŻEJ WYZNACZONYCH LIMITÓW NIE ZOSTANĄ WPSZCZONE NA SALĘ KKP.. O WEJŚCIU DECYDUJE KOLEJNOŚĆ.

KKP Bangladesz

KKP BANGLADESZ 10.07.2020 godz. 19:00

File:Flag of Bangladesh.svg

Zapraszamy na prelekcję o Bangladeszu 10 lipca 2020. Bangladesz to przeludniony kraj w delcie wielkiej rzeki z antycznym transportem wodnym złożonym z kolonialnych bocznokołowców. To także park narodowy z tygrysami, gdzie spotkać można również krokodyle. To także stolica gdzie w korkach stoją tysiące riksz a smród przyprawia o mdłości. Są i plaże gdzie wielskie worki z piaskiem na podobieństwo wielorybów chronią linię brzegową przed zakusami zatoki Benglaskiej. Kulinarnie będzie słodko, posmakujemy Gulab Jamun.

Z względu na epidemię COVID 19 ilość miejsc ograniczona. Osobowy powyżej wyznaczonych limitów nie zostaną wpuszczone na salę KKP. Prosimy zabrać ze sobą maseczki oraz rękawiczki. O wejściu decyduje kolejność przybycia.

KKP MAURETANIA 19.06.20 godz. 19:00

Flag of Mauritania

Zapraszamy na prelekcję o epickiej podróży przez piaski Sahary do magicznej oazy w sklanym kanionie. Część podróży pelegent Serweryn Gałysz pokonał za darmo podróżując wagonem do transportu rudy żelaza. Kulinarnie zapraszamy na mudżadarę. Z względu na epidemię COVID 19 ilość miejsc ograniczona. Osobowy powyżej wyznaczonych limitów nie zostaną wpuszczone na salę KKP. Prosimy zabrać ze sobą maseczki oraz rękawiczki. O wejściu decyduje kolejność przybycia.

KKP Tajlandia – Spotkanie Przeniesione

Spotkanie odwołane z powodów niezależnych od organizatorów. Zapraszamy za miesiąc 3 kwietnia o godzinie 19:00.

Zapraszamy klubowiczów na prelekcję o Tajlandii (03.04.20 godz. 19:00). Prelegentami będą Katarzyna i Krzysztof Konior. Hardcorowa para przejechała autostopem (20000 km) do tego kraju. Początek ich trasy to Kęty a przejazd przez Europę i Azję zajął 4.5 miesiąca. Autostop wymaga czasu, szczęścia, odporności na warunki atmosferyczne, z drugiej strony nowe i inne doświadczenia z podróży wraz z poznanymi ludźmi to cudowne doświadczenie. Prelegenci kilka miesięcy temu wspaniale opowiadali o Kazachstanie. Kulinarnie przygotujemy zupę tajską z red curry. To wygrania w ramach mini quizu będą monety z Tajlandii.

13 Lecie KKP – Bałkany

KKP Bałkany – 7 luty godzina 19

Z okazji jubileuszu 13 lecia Klubu Kulinarnego Podróżnika mam zaszczyt i przyjemność zaprosić klubowiczów na spotkanie o Bałkanach. Prelegentem będzie prawdziwa legenda kulinarnej eksploracji – Robert Makłowicz. Jego pasja i wieloletnie doświadczenie inspirują wielu ludzi (także i mnie gdyż tylko ten smakosz budzi we mnie pragnienie podróży kulinarnych). Jego humor, erudycja, pasja życia i pozytywna energia, dodają siły w rozpędzonym XXI wieku. Pan Robert opowie nam o swoich podróżach i doświadczeniach kulinarnych z uwzględnieniem Dalmacji – krainy dobrych smaków. Pędzie to prelekcja a nie prezentacja zdjęć.

Przy okazji będzie można kupić książki tego wybitnego kulinarologa oraz uzyskać jego autograf. Moja książka CK kuchnia ma na sobie dziesiątki plam (sosy, ocet, wino i oliwa :), pozaginane rogi, ocena przepisów w skali do 5 i podkreślone najciekawsze fragmenty. Moja książka żyje ze mną od lat i wy klubowicze możecie z nią rozpocząć kulinarną przygodę. Zapraszamy więc 7 lutego o 19:00. 

Na jubileusz kulinarnym elementem musi być tort. Jak od wielu lat przygotuje go Ania Kaczmarczyk która potrafi stworzyć prawdziwe arcydzieła o cudownym smaku i niebiańskiej lekkości. Dla naszego prelegenta przygotujemy też wędzonego karpia, (niezastąpiony Wojtek i teść który ponoć lubi sprawiać ryby) który jest najwspanialszym daniem rybnym jakie znam! No i najważniejsze z okazji 13 lecia – wręczymy koszulki KKP najbardziej zasłużonym młodym dziennikarzom oraz sponsorowi prezes Małgorzacie Matusiak z ABS Banku Spółdzielczego w Andrychowie. Dzięki pomocy banku od początku istnienia mamy fundusze na składniki kulinarne. Zapraszam w piątek 7.02.20 godzina 19:00. Uwaga stali klubowicze mają pierwszeństwo przy zajmowaniu miejsc siedzących!