Monthly Archives: December 2016

KKP KERALA

KERALA – innymi słowy: Chrystus, Lenin i herbata 13.01.2017 godz. 19:00.

Tym razem w drugi piątek (13) stycznia o 19:00 przeniesiemy się na południe Indii do Kerali. Naszym przewodnikiem będzie pani Jadwiga Janus podróżniczka z Andrychowa która zwiedzała tropikalne wybrzeże Malabaru. Kulinarnie zachwycimy klubowiczów przygotowując curry z warzyw i masala chai. Poniżej kilka słów od prelegentki która już znamy w klubie ze spotkania o Berberach, trzy lata temu.

Kerala ma smak herbaty, twarz Chrystusa i Lenina, bo to jedyny socjalistyczny a zarazem katolicki stan Indii. Przedzieranie się samochodem przez herbaciane wzgórza Munnar, hausbotem przez rozlewiska Kerali, tratwą przez park narodowy Periar… to przygoda nad przygodami. Zachwycająca i ekscytująca. Trudno oddać doznania słowami i zdjęciami. Ale trudno też odmówić sobie przyjemności podzielenia się wrażeniami. Zapraszam do KPP. Jadwiga Janus.

 

Nowa mapa spotkań

Hej,
Miło nam poinformować, że udało się nam wreszcie dołożyć mapę spotkań do naszej strony. Na stronie spotkania możecie również zobaczyć wizualnie gdzie znajduje się kraj opisywany na danym spotkaniu. Każde nowe spotkanie zostanie dodane do naszej wirtualnej mapy. Mamy nadzieję, że się wam podoba.

AUSTRALIA – PÓLNOCNE TERYTORIUM

600px-flag_of_the_northern_territory-svg
W drugi piątek grudnia zapraszamy do KKP na 19:00 by spotkać się z prawdziwą przygodą. Marcin Obałek znany już nam nieustraszony podróżnik który  traktorem podróżował po Ameryce Południowej, zadziwi nas wyprawą Fiatem 126 p (klasyczny polski maluch) przez środek Australii. Wraz z grupą Czechów w Trabantach będą przemierzali busz północnych terytoriów, jedli padlinę kangurów, zdobywali przeterminowane jedzenie czyli po prostu świetnie się bawili☺.Pokażą także potęgę motoryzacji PRL i NRD!

1000px-australian_aboriginal_flag-svgKKP do jedzenia przygotuje bardziej normalny poczęstunek czyli vegiemite, pastę Bounty i herbatę ladies Earl Gray z dodatkiem pomarańczy. Michał który prowadził wraz ze mną TRAKTORIADĘ w Gierałtowicach tego roku ma wspaniałe zdjęcia i niesamowity film który doda skrzydeł każdemu małemu lub dużemu podróżnikowi. Zapraszam tez do wykonania projektu koszulki KKP na jubileusz 10 – lecia. Najciekawszy projekt będzie wyprodukowany a pomysłodawca otrzyma koszulkę na pamiątkę. Projekt nie może być skomplikowany czyli powinien być przejrzysty graficznie. Powinien dotyczyć elementów związanych z podróżami lub albo z dekadą działalności.

Przy okazji pragnę podziękować bankowi ABS Bankowi Spółdzielczemu za wsparcie od początku naszego istnienia bez którego nigdy byśmy nie spróbowali pyszności ze każdego zakątka ziemi.

Seweryn Gałysz – założyciel KKP