KKP MACEDONIA

Macedonia 9.06.17 godzina 19:00

Spotkanie o Macedonii poprowadzi Krystyna Rakoczy stała uczestniczka naszych spotkań.
Macedonia to nazwa potoczna kraju który nazywa się FYROM od skrótu angielskiego Była Jugosłowiańska Republika Macedonii. Nazwy Macedonia nie zaakceptowała sąsiednia Grecja która obawia się roszczeń terytorialnych tego małego kraju! Macedonia na pierwszy rzut oka to kraina pagórków, pomidorów i papryki.


Ci którzy lubią egzotykę i niskie ceny powinni koniecznie wybrać się do tego kraju. Stolica Skopje nie jest prowincjonalną dziurą (jak na przykład Sarajewo) a miastem które można podziwiać imponujące budynki. Są i budowle dziwne jak pomnik Aleksandra Macedońskiego który jest prezentowany jako założyciel państwa. Jest  jednak poważny problem z chronologią, Aleksander Wielki był Grekiem a obecni mieszkańcy Macedonii przybyli na te tereny setki lat później i są Słowianami czyli naszymi kuzynamiJ. Dzięki temu łatwo porozumieć się w Macedonii. Gorzej jest z czytaniem. W kraju alfabetem jest cyrylica a to oznacza inne litery alfabetu stworzonego przez 2 genialnych mnichów Cyryla i Metodego.
Kulinarnie zaserwujemy AJVAR – rewelacyjną pastę z bakłażanów i papryki. Postaramy się także zdobyć ser owczy – FETA by smaki Macedonii były bardziej zróżnicowane. Zapraszamy w drugi piątek czerwca 9.06.17 o 19:00. Na spotkaniu przedstawimy także plan wyjazdu na dolny Śląsk w okresie 22-26 lipca. To także ostatnie spotkanie by zapisać się na nocna wyprawę po winniczkach Somlo 24-26 czerwca. Ta oferta jest skierowana tylko dla osób pełnoletnich.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hit me * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.