Spotkajmy się w KKP

HAWAJE

Aktywne uczenie się oraz poznawanie geografii i historii innych narodów sprawia, że łatwiej poznajemy i rozumiemy siebie, swój kraj. Tę szansę daje nam Kulinarny Klub Podróżnika. Już czterokrotnie, dzięki staraniom i pomysłom dwóch przebojowych panów -Seweryna Gałysza i Jerzego Hermy możemy obcować w miejscach odległych, możemy poczuć smak egzotyki i może… zaszczepić w sobie bakcyla podróżnika.

I tak – w drugi piątek kwietnia, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, grupa osób przenosi się do raju na Ziemi – na Hawaje. Są miejsca, które warto zobaczyć, bo są jedyne i niepowtarzalne. Bogactwo krajobrazu, roślin, zwierząt, odmienna kultura prezentowana na slajdach z pobytu pana Kazimierza Skowrona na tych cudownych wyspach, na długozostaną w pamięci uczestników spotkania. Barwna opowieść pana Kazimierza wzbudziła zaciekawienie i zainteresowanie słuchających.

ARMENIA

W majowy piątkowy wieczór budynek Centrum EQUAL znów tętnił życiem, ponieważ gospodarze zaprosili na kolejną ,,wyprawę”, tym razem do Armenii i Gruzji.

Seweryn Gałysz – pasjonat poznawania świata- był przewodnikiem po tej, jakże odmiennej niż nasza, rzeczywistości. Jeśli ktoś pamięta jeszcze polskie puste sklepy, zaniedbane obejścia, wszechobecną biedę, samochody sprzed 20-tu lat, to tak wygląda współczesna Armenia. Wszystko potęguje jeszcze krajobraz – szare, pozbawione roślinności góry, groźba trzęsień ziemi, żywa pamięć ludzi o tragediach wojennych.

Na uwagę zasługuje fakt, iż niezwykle pochlebne jest to, że mieszkańcy Zakaukazia bardzo pozytywnie wypowiadają się o Polakach, wręcz podziwiają nas za bohaterstwo i odwagę w działaniu i w wypowiadaniu swych myśli.

Uwieńczeniem spotkań było losowanie wśród uczestników gadżetów fundowanych przez prelegentów oraz degustacja regionalnych, pysznych potraw i napojów. Produkty do degustacji przekazały firmy pana Adama Bąka i Adama Mrzygłoda z Wieprza, WIZAN – którym tą drogą serdecznie dziękujemy za wspieranie działalności Centrum.

Niezwykłe było to, że na spotkaniach dużą grupę stanowiła młodzież szkolna, która już cieszyła się na następną ,,podróż”. Jak zapewniają gospodarze, budynek Centrum na pewno pomieści jeszcze wielu chętnych i ciekawych świata ludzi.

Lucyna Grochol,

Wiesława Płonka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hit me * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.