KKP Tunezja

KKP Zaprasza na majowe spotkanie o Tunezji. O tym arabskim kraju opowie Barbara Kazior (9.05.2014 godzina 19:00) która realizowała tam projekt swojej organizacji pozarządowej – Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych patrz: www.mila.org.pl

Barbara zajmuje się działaniami na rzecz kultywowania lokalnych tradycji tych regionalnych i tych egzotycznych jak w Afryce. Jej pomysły są nowatorskie i atrakcyjne. Odbiega swoimi działaniami od zakurzonych eksponatów za szybą na korzyść unikalnych doświadczeń które nie tylko przyciągają uwagę ale i inspirują. Takie nowe formy poznania opierają się także na walorach przyrodniczych i kulturowych oraz aktywności i współodpowiedzialności ich mieszkańców.

Wracając do Tunezji. Kraj jest jednym z najbardziej cywilizowanych w świecie arabskim. Posiada wielką spuściznę historyczną w postaci antycznej Kartaginy – śmiertelnego wroga Rzymu z zamierzchłych czasów. Tunezja stała się także polem boju w okresie II Wojny Światowej. „Odkryta” turystycznie przez masową turystykę, pozostaje atrakcyjnym miejscem wyjazdów wczasowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hit me * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.